Aşk Balkonu İlan-ı Aşklar İçin Hizmete Açıldı

Shakespeare’in trajik oyunu Romeo ve Juliet aşkının ünlü cam balkonu, artık aşklarını ebedileştirmek isteyen çiftleri birbirine bağlayacak.

Juliet’in evi olduğu söylenen, İtalya Verona’daki taş evin balkonunu görmek için yıllardır turistler buraya akın ediyordu. Şimdi ise bu balkon, resmi olarak ilan-ı aşklar için kullanılabilecek.

Turizm komitesi üyesi Daniele Polato, Las Vegas’da olduğu gibi isteyenlere turizm paketi sunacaklarını, paketler kapsamında evlilik töreni ve balayının da olacağını söyledi.

Şehrin turizm mirasını korumak ve geliştirmek amacıyla böyle bir düzenlemeye gidildiğini söyleyen Polato, paket fiyatları olarak Verona vatandaşlarından 600 Euro, Avrupa Birliği üyesi ülke vatandaşlarından 700 Euro, diğer ülke vatandaşlarından ise vergiler dahil toplam 1000 Euro alınacağını belirtti. cam balkon

Efsane oyuna göre Juliet’in ailesi Capulets’lerin torunları olduğu söylenen Cappellos ailesinin yaşadığı eve ve balkona ilgi büyük. Tarihçiler ise bunun mümkün olabileceğini, ama Juliet’in yaşadığı ev olduğuna dair kesin kanıtlarının olmadığını söylüyor
kaynak: internethaber.com

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s


%d bloggers like this: